MUAY THAI / KICK BOKS

muay thai

MUAY THAI / KICK BOKS

MUAY THAI NEDİR?

Muay Thai dünyadaki en etkili savaş sanatlarından birisi olarak bilinmektedir. Günümüzde eski dönemlerin mistik ve gerçek savaşçı kültürünü yaşatan ender savaş sanatlarından birisidir. Tayland’ın binlerce yıllık geçmişe sahip savaş sanatları ailesi “Muay Boran”a ait olan Muay Thai etkinliği, basitliği ve muazzam denge gücüyle bilinmektedir.

Muay Thai, vuruş olarak yumruk, tekme, diz, dirsek varyasyonları ve tutuş olarak ise "clinch" yani bir nevi üst vücut güreşi teknikleri içermektedir.

 

SPOR OLARAK MUAY THAI

Muay Thai’ın saldırı tekniklerinde vücudun ağırlık merkezi kullanılır, teknikler en çok ağırlığın dağılmadığı dirsek ve diz eklemleriyle yapılır. Günümüzde eski dönemlerin mistik ve gerçek savaşçı kültürünü yaşatan ender sporlardan birisidir. Savaş alanında doğan bir sanat olması nedeniyle içinde sınır barındırmayan Muay Thai, baş, diz, dirsek, yumruk, kalça ve kaval kemiği gibi vücut uzuvlarının kullanıldığı ve full-contact ailesine ait bir sanattır. Günümüzde 3 ana dala ayrılan Muay Thai profesyonel, amatör ve geleneksel olarak çalışılmaktadır.

Vuruş ve tutuşu karışışık kullanması sebebiyle MMA için önemli ve etkili bir branşdır.

 

NEST MMA İZMİR' DE MUAY THAI

Muay Thai programımızın temel amacı, siz üyelerimize sporu eğlenceli hale getirip bunu hayat tarzı olarak uzun süreli yapar hale gelmenizi sağlamak ve MMA müsabakalarına çıkmak isteyen sporcular için muay thai temelinin verilmesidir.

 

MUAY THAI TARİHİ

Kesin başlangıç tarihine dair elimizde herhangi bir kaynak olmayan Muay Thai, günümüze ulaşan efsane ve mitlerden anlaşıldığı kadarıyla 2000 yıllık bir geçmişe sahiptir. Siyam olarak anılan ülkenin bölünmesiyle birlikte oluşan ülkelerden bugün ağırlıklı olarak Tayland’da kullanılan savaş sanatı sistemleri ailesi olan “Muay Boran”a aittir. Siyam’ın bölünmesinden sonra her ne kadar bölge sınırları değişse de Tayland’a komşu olan Myan Mar’ da uygulanan “Bando” veya “Lethwai” ve Kamboçya’da yapılan “Khmer Boksu” ile büyük benzerlikler gösterir.

KİMİN İÇİN

  • Eğlenerek kilo verip forma girmek isteyen
  • Kendini korumak isteyen
  • Vücut koordinasyonunu arttırmak isteyen
  • MMA müsabakalarına katılmayı planlayan
Kişiler derslerimize davetlidir.

GEREKLİ EKİPMANLAR

Bu derslere katılmak için bir çift boks eldivenine ve el bandajına ihtiyacınız olacaktır.

Başlangıçta kulübümüz deki ortak eldivenlerden kullanabilirsiniz. Fakat bir an önce kendi eldiveninizi edinmeniz sizin için daha steril olacaktır.

EĞİTMEN