PİLATES / REFORMER

pilates

PİLATES / REFORMER

Fizyoterapi temelinde bir rehabilitasyon hizmeti olan, kemik güçlendirici pilates asrın sporu olarak adlandırılabilir. Sağlığa birçok yarar sağlamasının yanında aynı zamanda vücudun duruşunu da düzenlemesi ile son zamanların gözdesi olmuştur. Üstelik diğer sporlar gibi herhangi bir yarışa ya da rekabete gerek duyulmadan yapılan bir spor dalıdır. Pilates yalnızca beden için yararlı bir spor dalı değildir. Bunun yanında ruhsal sağlık açısından da bir çok artısı bulunmakta ve meditasyon olarak da uygulanmaktadır.

·         Pilates kişinin vücudunu tanıyarak ona daha da hâkim olmasını sağlayan bir spor dalıdır.

·         Kemiklerin güçlendirilmesi ve daha yavaş yaşlanması konusunda bir fizik tedavi yöntemi olarak adlandırılabilir.

·         Vücutta oluşan kas ve kemik ağrılarında yapılması önerilir, çünkü onarıcı bir etki gösterdiği bilinir.

·         Vücudun esnemesini ve açılmasını sağlayarak dinç kalmasına yardımcı olur.

·         Vücudun daha dik görünmesine ve kamburluk gibi kötü duruşların sergilenmesine engel olur.

·         Daha rahat ve doğru şekilde nefes alıp vermenizden, daha sağlıklı yaşamanıza kadar birçok alanda etki gösterir. 

·         Kalp ve damar sağlığı için gerekli olan günlük hareket düzeyini gerçekleştirdiğinden koruyucu bir özelliğe sahiptir.

·         Hamilelik dönemlerinde bir uzman eşliğinde yapılması halinde doğumun rahat geçmesini sağlayacaktır ama bu durumlarda kişinin mutlaka bir uzman desteği alması gereklidir.

 

Basi Pilates Nedir?

Pilates'in metoduna sadık kalarak insan hareketinin bilimini ve bu hareket doğru yapıldığında ortaya çıkan sanatı estetik ve tutku ile birleştirerek 1989 yılında Rael Isacowitz tarafından yaratılmıştır. Joseph Pilates'in yarattığı geleneğe saygı duyup bir yandan da bilimsel ve teknolojik gelişmelere açık olarak BASI Block System®, the Avalon System® ve Pilates Interactive® gibi pek çok yeniliğe imza atmıştır. BASI Pilates, günümüzde dünyanın en çok kabul gören pilates metodu olarak kabul edilmiştir.

Sertifikalı Pilates eğitmenleri için İleri Seviye Eğitim Programları sunan BASI Pilates ®, belirli uzmanlık alanlarını kapsayan workshoplar düzenlemektedir. Pilates Method Alliance (PMA) başta olmak üzere, bu alanda söz sahibi diğer kurumlara kurucu üyeliği bulunan BASI Pilates®, bütün endüstri tarafından saygı ve kabul gören sertifikasyon sunmakta ve Pilates profesyonelleri için standart oluşturmaktadır.

Pilates Refomer Nedir?

Reformer genel güç, esneklik, koordinasyon ve denge dahil olmak üzere Pilates’in tüm ünlü çıkarlarını sunar. Bunlar sırayla daha iyi duruş, zarif, etkili hareket gibi günlük yaşam iyileştirmelerine ve sırt ağrısı gibi fiziksel dengesizliklerle ilişkili ağrıların hafifletilmesini sağlar.

 

Grup Reformer

Grup derslerimiz, maksimum 6  kişinin katılımı ile yapılıyor. Bu dersler hocalarımız tarafından seviyelere göre oluşturuluyor.
Dilerseniz, kendi grubunuzu (2 veya daha fazla kişi) oluşturarak, hem dilediğiniz saatte ders alabilir hem de grup fiyat avantajından faydalanabilirsiniz.

Stüdiomuzun merkezi Amerika da olan BASI Pilates’e bağlı eğitmen yetiştiren bir stüdio  olması sebebiyle diğer stüdiolar da bulunmayan şu ekipmanlar bulunmaktadır;

Reformer-Cadillac-Ladder Barrel-Wunda Chair-Avalon With Arm Chair-Ped A Pull-Reformer With Tower-Spine Corrector

BASI Systems ® ekipmanını kullanarak farklı repertuvarlar yaratma ve uzman eğitmenlerimizin desteğiyle kendinizi geliştirme imkanına sahip olacaksınız.

 

KİMİN İÇİN

  • Postür bozuklukları olan,
  • Lokal olarak kas güçsüzlüğü yaşayan
  • Masa başı çalışan
Kişiler derslerimize davetlidir.

GEREKLİ EKİPMANLAR

Bu derslere katılmak için herhangi bir ekipmana ihtiyaç yoktur. Spora uygun kıyafetler (t-shirt, short, tayt) giyemeniz yeterlidir.

Üstünüze giyeceğiniz t shirt ün beyaz veya gri olması gerekmektedir.

EĞİTMEN