Özge Ceylan

Özge Ceylan

Özge Ceylan

1983 yılında İzmir'de doğdum. Orta öğretim ve liseyi Buca Anadolu Lisesi’nde tamamladım. Ege Üniversitesi Su Ürünleri Mühendisliği’ni bitirdikten sonra Kılıç Holding'de yurt dışı satış departmanında görev aldım. Evlilik ve İstanbul’a taşınma sebebiyle mesleğime ara verdim. İstanbul’da yaşadığım dönemde, üç sene Türk Hava Yolları’nda uçuş hostesliği yaptım.

Yogayla 6 sene önce tanıştım. Bedenimin sınırlarını keşfederken o sınırların hayatımın her bir noktasında varoluşumu nasıl kısıtladığını fark ettim. Bunun kişisel gelişimimi nasıl etkilediğini gördükten sonra yolum yogadan hiç ayrılmadı. Yoganın fiziksel pratikten çok daha ötesi olduğunu paylaşabilme motivasyonu ile Gülin Zeytunlu ile 200 saatlik eğitmenlik eğitimimi tamamladım. Hemen ardından 100 saatlik İleri seviye eğitim için Hindistan’a gittim. Karma Yoga' da staj derslerimi verdikten sonra yaz sezonu boyunca Çeşmeköy'de ders vermeye devam ettim. Omurga sağlığına olan ilgimden dolayı Banu Çadırcı'nın bel ve boyun sağlığı üzerine olan bir eğitimine katıldım. Zeynep Aksoy ve David Cornwell ile Mindfulness Coaching eğitimine katıldıktan sonra meditasyon çalışmalarına yönelik ilgim oldukça arttı.

Yaptığım çalışmalar arasında; hamile yogası, çocuk yogası, budokon yoga, ofis yoga, midfulness meditasyon çalışmaları, stüdyo dersleri ve özel dersler yer alıyor.

Özel zamanlarımda; bisiklete binmekten, kitap okumaktan, doğanın içinde olmaktan çok hoşlanıyorum. Bjj sporu hobilerim arasında yer alıyor.

Yoga yolu benim için var olan hiçbir şeyi ötekileştirmeden yüzmeye gayret gösterdiğim engin bir deniz…